Nanora- Az esküvőszervező blog

Nanora- Az esküvőszervező blog

Ceremóniamester vagy vőfély?

Mi a különbség?

2020. március 21. - Nanora.esküvőszervező

Amíg nem cseppentem bele az esküvők világába, nem tudtam megmondani a köztük lévő különbséget. Kicsi koromban is csak vőféllyel találkoztam, pedig már nem újkeletű dolog a ceremóniamesterség. 
Egy dologban biztos voltam: mindkettő a hangulatért felelős. Na, de mégis akkor hol válik ketté a dolog? 
Melyiket válasszuk? 

Az első legelső lényeges különbség, hogy a vőfély a népies vonalat képviseli, rímekbe beszél, vőfélybottal jár és még ötleteket is ad a nászéjszakához, míg a ceremóniamester nincs állandóan előtérben, csak akkor, ha a program, az események, a történések igénylik. Nem beszél rímekben és általában a szexuális tanításokat a nászéjszakára vonatkozólag megtartja magának. De mindkettő - a vőfély és a ceremóniamester - feladata, hogy összetartsa az esküvőt, irányítson és a pár is vendégként érezze magát a saját esküvőjén, ne szervezőként. Irányítja a násznépet, tájékoztat, és amolyan műsorvezetőként funkcionál. 
cilinderesek.jpg
fotó: cilinderesek.hu

Melyiket válasszam? 

Engedd meg, hogy hozzak egy nem túl vidám példát. 
Faluról származom, és van egy remek ember, a neve Gyula. Gyula vőfély volt már az unokabátyám esküvőjén is, olyan rímeket szedett, hogy szem nem maradt szárazon a lánykikérésnél. Gyula bácsi naptára tele van, mert jó a szakmájában. Tündi, a barátnőm házasodik Budapesten, és már ajánlanom sem kellett, tudta, hogy Gyula bácsira rá lehet bízni. Eljött az esküvő napja, Gyula bácsi felvette legdíszesebb ruháját, gyönyörűen kiboxolta csizmáját, majd megérkezett a budapesti Four Seasons ötcsillagos luxus szállodába.  

Ezzel a kis történettel senkit nem akartam lenézni, vagy megbántani, Isten őrizz, csak arra szerettem volna rámutatni, hogy Gyula bácsi hiába profi, ha a helyszín inkább az elegánsabb,modernebb megjelenést kívánja. 

Mikor kell ceremóniamester/vőfély?

Véleményem szerint egy esküvőn nincs olyan, hogy KELL. Jó, persze kell vőlegény és kell menyasszony, de minden más egyéni döntés. Mérjétek fel, hogy mennyire van szükségetek egy olyan emberre, aki leveszi a vállatokról a terhet, aki irányítja a násznépet és mindent kézben tart. Ha nincs erre ember, muszáj lesz egy rokont kiválasztani, vagy ti magatoknak szükséges átvenni az irányítást. Véleményem szerint ez akár rosszul is sülhet el. Mindenképp beszéljétek át, hogy mennyire fér bele számotokra. 

Mit tartsunk szem előtt választáskor?

Mielőtt az az ár alapján döntenétek, nézzétek meg alaposan a cm/vőfély közösségi oldalait, ha vannak akkor véleményeket, fotókat, videókat, weboldalát. Ezek rengeteget elárulnak az adott cm/vőfély stílusáról, értékrendjéről, hitvallásáról, egyéniségről.  Kérjetek tőle személyes találkozót. Beszélgessetek vele személyesen vagy videochaten, hogy kiderüljön, mennyire kommunikatív, barátságos, úgy összességében, mennyire passzol hozzátok. Amiket mindenképp tisztázzatok le vele (és a szerződésből se felejtsétek ki):

  • Fogyaszt alkoholt az esküvőn? (evidensnek tűnik, de a tapasztalatok alapján sajnos sokszor nem az)
  • Mikorra érkezik az esküvő helyszínére? (a jó válasz: minimum fél órával a vendégek érkezése előtt)
  • Kér-e szállást? (ez is plusz költséget jelenthet számotokra)
  • Az esküvő előtt számíthattok-e, a segítségére, támogatására, ötleteire, felmerül valamilyen kérdés?

A bejegyzés trackback címe:

https://nanora-eskuvo.blog.hu/api/trackback/id/tr1315542116

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása